JOQ Albania
Home

Nuk përmbahen fanset e flakta të Tahirit! I shkojnë në gjykatë të veshura me bluze të stampuara me fytyrën e tij
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 11/02/2019 14:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Saimir Tahiri vazhdon të mbetet një prej politikanëve shqiptarë më të dashur për publikun shqiptar, sidomos për zonjat në moshë të thyer.

Ato treguan mbështetje të madhe për  të duke e përqafuar e puthur duart, që në kohën kur ai ishte nën hetim për dosjen “Habilaj”, pasi mbi të rëndonin disa akuza dhe dyshohej se kishte lidhje me grupin e kriminal të trafikantëve të drogës.

As ditën e sotme, Tahiri nuk është ndjerë i vetëm kur u paraqit në Gjykatën e Krimeve të Rënda për ankesën ndaj zgjatjes së afateve të hetimit.

Ish-ministri u shoqërua nga fanset e flakta, të cilat kishin stampuar fytyrën e tij në bluze me dixhiturën “gjigant”.