JOQ Albania
Home

Rama sulm ndaj gazetarëve: Janë shpërndarë kadrinjtë krra-krra-krra
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 11/01/2019 18:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, nga presidenti Ilir Meta,ka ngjallur reagime të shumta të politikanëve dhe gazetarëve.

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Twitter, ka sulmuar gazetarët, të cilët mbështetë vendimin e Metës, duke i quajtur kadrinj.

Sipas tij, gazetarët po përpiqen që t’i tërheqin njerëzit, pas gurit që Meta hodhi në lumë për çertifikatën e sigurisë së Cakajt.

Postimi i plotë

Janë shpërndarë kadrinjtë krra-krra-krra,nga Andi Kadriu tek Kadri Lubonja e me radhe kadri andej e kadri këtej, futur shtëpi më shtëpi nga vrima e televizorit, duke u rrekur t’i tërheqin njerëzit pas gurit që hodhi në lumë IMÇertifikata e Sigurisë Shihemi tek Çani po hë