Jeta Osh Qef
Home

Befason gazetari: Ke frikë me hap Facebook se është bërë Kryeministri si qentë e lagjes
Shkruar nga: E Gjoni | Publikuar më: 06/12/2018 21:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gazetari Andi Bejtja ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale lidhur me protestat si nga ana e studentëve, ashtu edhe nga banorët e Astirit.

Ai e ka krahasuar kryeministrin Rama me një qen teksa thekson se goditet me shqelm nga kushdo që e sheh.

Bejtja shkruan:

Kam respekt për çdolloj qeni të çfarë do lloj race të jetë, dhe kjo që do them e di që nuk është humane dhe nuk ka të bëjë me botëkuptimin tim, por fatkeqësisht nuk gjej mënyrë tjetër për ta shprehur më mirë. Ke frikë me hap Facebook se është bërë Kryeministri si qentë e lagjes: kush kalon, i gjuan me shqelm… Si u shkri gjithë kjo kështjellë propagande sa hap e mbyll sytë."