Jeta Osh Qef

Orhidea, ambasadorja shqiptare e nderit në Kamboxhia
Nga: . | Publikuar më: 02.12.2016, 16:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Bukuroshja 18-vjeçare nga Kosova, Orhidea Rama, u nderua dje me çmimin “Ambasadore nderi”nga AUPP (American University of Phnom Penh), në të cilin edhe përfundon studimet, si dhe nga dy ministritë e Cambodia-s, ajo e Informacionit edhe e Edukimit.

Ajo ushtron profesionin e profesoreshës, ndërsa ka 4 vite që jeton në Cambodia, shtet në juglindje të Azisë.

Orhidea ka realizuar disa intervista së fundmi edhe në vendlindje, ndërsa ajo është një shembull suksesi për çdo femër shqiptare.