Jeta Osh Qef
Home

Ndërron jetë Dritan Prifti
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 12.10.2017, 20:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
priftiKa ndërruar jetë pasditen e sotme Dritan Prifti, ish-ministri i Energjitikës dhe Ekonomisë

Pas një operacioni të vështirë të realizuar në Itali, gjendja e tij u rëndua edhe më shumë ditët e fundit.

Prifti vuante nga një sëmundje e rëndë dhe agresive e gjakut.

Prifti ka lindur më 27 gusht 1968 në Berat. Nga viti 2009 deri në 2011 ishte deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Ai do mbahet mend nga të gjithë prej video-skandalit me Presidentin e sotëm Ilir Meta...