Jeta Osh Qef
Home

"Pse bën si p**", Gjergji ofendon vajzën në Facebook por ajo e bën të pendohet keq
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 12.10.2017, 19:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Ndërsa teknologjia vijon të bëjë progres, disa njerëz duket se nuk kanë për të ndryshuar kurrë as mënyrën e të menduarit, e aq më pak atë të të sjellurit.

Ditën e sotme një vajzë ka sjellë një denoncim në redaksinë e JOQ.al ku tregon se një djalë me emrin Gjergji i ka shkruar disa herë, por ajo nuk i ka kthyer përgjigje duke e lënë të kuptojë që nuk dëshiron të bezdiset e të komunikojë me të më tej.

Mirëpo, me sa duket, Gjergjit nuk i ka pëlqyer sjellja e vajzës dhe e ka ofenduar.

Ajo nuk i ka besuar syve nga ç'ka ka lexuar dhe pas një bisede me të panjohurin, vendos ta denoncojë në polici.

Ja çfarë shkruan vajza për JOQ.al:

Duket diçka e rëndomtë në pamje të parë, por tamam-tamam përfaqëson një kauzë të rëndësishme të injorancës që vazhdojnë të tregojnë një pjesë e shqiptarëve, duke të cenuar në këtë formë.

Nga iritimi e bëra menjëherë një denoncim, por nuk e di sa do të veprojnë.

Vërtetë do dëshiroja ta publikonit duke ia bërë publik emrin edhe personit.

Është e rëndësishme t'ju jepet zë këtyre rasteve edhe pse të vogla.

Personi është krejt i panjohur dhe sms vjen nga jashtë.

Gjeni më poshtë edhe bisedën e vajzës me Gjergjin.