Jeta Osh Qef
Home

Kush janë 5 shqiptarët që kishin kthyer shtëpinë e braktisur në fermë kokaine?
Nga: G.Hasani | Publikuar më: 12.10.2017, 17:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Pesë shqiptarë nga Berati dhe Fieri janë vënë në pranga nga policia italiane pasi akuzohen për vepren penale të trafikimit të lëndeve narkotike. Ata furnizonin me kokainë zonën e Arezzo.

Mediat italiane kanë identifikuar shqiptarët tv cilët janë: Erald Avduli i lindur në Berat më 25 maj 1991, Aurel Braho i lindur më 18 korrik 1974, Enklajd Sali i njohur si Klajdi lindur në Fier 6 gusht 1989, Artur Shabanaj, lindur në Fier me 9 Korrik, 1989, si dhe shqiptari me inicialet H.L. i lindur në vitin 1990.

Mësohet se dy prej anëtarëve të këtij grupi janë arrestuar pak ditë më parë pasi i kishin shpëtuar ndjekjes së policisë. Ata janë Erald Avduli dhe Aurel Braho. Ky grup kishte kthyer një shtëpi të braktisur pranë varrezave në Cortona Creti në fermë drogë.

Dy shqiptarët ishin gjurmuar nga hetuesit në krahinë dhe me datë 29 shtator 2017 është bërë i mundur ndalimi i tyre.

swh