Jeta Osh Qef
Home

Rikthehen grushtet në futbollin shqiptar, portieri plas në tokë sulmuesin kundërshtar
Nga: K.Demiraj | Publikuar më: 12.10.2017, 16:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Ndeshja e sotme e luajtur në stadiumin e Gjirokastrës, Luftëtari-Kamza e mbyllur me rezultatin 1-2 për ekipin mik, është shoqëruar edhe me një incident.

Portieri i ekipit vendas, Miraka ka dalë nga detyra dhe për një moment është shndërrur në boksier, duke goditur me grusht sulmuesin Racic.

Arbitri e pa episodin dhe sinjalizon 11-metërsh, ndërkohë që nga pika e bardhë është pikërisht sulmuesi serb që u godit i cili e dërgon në rrjetë. Këto janë pamjet: