Jeta Osh Qef
Home

Tragjike/ Usain Bolt humb karrierën e ndritur në dhimbje tmerruese
Nga: F.Tenolli | Publikuar më: 13.08.2017, 00:20

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Xhamajkani Usain Bolt e ka mbyllur karrierën e tij në mënyrën më zhgënjyese për fansat.

“Njeriu i erës” ka mbetur i dëmtuar në Londër, në garën e 400 metrave në kompeticionin e Botërorit të Atletikës.

Rekordmeni ka dëmtuar gjurin duke mbetur kështu pas dhe duke humbur mundësinë e marrjes së një medaljeje.

Ka qenë atlet i ri nga Britania e Madhe ai ka triumfuar në garë.