Jeta Osh Qef
Home

Po ndodh shiu i rrallë meteorik, shikoni si duket qielli
Nga: F.Tenolli | Publikuar më: 12.08.2017, 22:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Anadolu, agjencia turke e lajmeve ka publikuar disa foto të shiut të rrallë meteorik në qytetin Blandus, në Turqi.

Meteorët e rënë ndriçuan qiellin për disa minuta dhe burimi më i dukshëm ishte ai i grumbullit të yjeve Persej.

Toka kalon në renë e shpërbërjes së kometave në këtë datë.

Sipas vëzhguesve të yjeve ky ishte shiu meteorik më i bukur i 20 viteve të fundit.