Jeta Osh Qef
Home

Do "shuheni" nga vapa, ja çfarë do të ndodhë ditët në vijim
Nga: F.Tenolli | Publikuar më: 12.08.2017, 22:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Meteoalb ka sjellë parashikimin e motit për ditët në vijim.

Temperaturat SOT në rang vendi kanë shënuar minimumin prej 15.0°C (Peshkopi) dhe maksimumin prej 33.7°C (Berat).

Nesër do të ketë një tjetër rënie prej 2 – 3 gradë në mëngjes por vetëm një renië të lehtë gjatë mesditës duke bërë që minimumi të ulet deri në 12 – 13°C ndërsa maksimumi të ngjitet deri në 32°C.

Tabloja e RESHJEVE: Në orët e vona të mbrëmjes dhe fillimin e së dielës, pjesa më e madhe e vendit rrezikohet nga shira të përkohshem në formën e rrebesheve afatshkurtra. Mesdita e së dielës dhe pasditja sjellin ri-kthjellim të motit në gjithë territorin.

maxresdefault