Jeta Osh Qef
Home

Ish-kryeministri Berisha mesash prekës për vdekjen e motrës së tij
Nga: S.Bardhi | Publikuar më: 12.08.2017, 21:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Ish-kryeministri Berisha dje ka humbur motrën e tij, Hajrie Osmanaj, ndërsa para pak momentesh ka publikuar në Facebook një dedikim prekës për humbjen e Hajries, pas një sëmundje “të cilën e përballoi me stoicizëm dhe dinjitet të vërtetë”, shkruan ndër të tjera ai.

Mesazhi i plotë i Berishës për motrën e tij:

Te dashur miq!

Sot familja jone i dha lamtumiren e fundit motres time, Hajrie Osmanaj!

Nje mirenjohje te thelle te gjithe miqve dhe dashamiresve te shumte, qe me pranine dhe mesazhet e tyre lehtesuan dhimbjen tone!

Hajria u nda nga ne ne moshen 77 vjecare pas nje semundjeje, te cilen e perballoi me stoicizem dhe dinjitet te vertet.

Per mua dhe te gjithe familjen tone dhimbja, pikellimi nga kjo ndarje ishin te thella sepse, me dashurine, miresite e saj te pakufishme dhe perkushtimin ndaj te gjithe nesh, ajo nuk kishte moshe. Dashuria dhe miresia njerezore nuk kane moshe.

Ndaj ne sot, duke e percjelle ne banesen e fundit, i thame vertet lamtumire Hajries tone te dashur, por per te mbajtur gjithnje thelle e pergjithmone ne zemrat tona kujtimin dhe dashurine e saj!

I lehtë qoftë dheu sonte për ty motra ime e dashur!! sb