Jeta Osh Qef
Home

63-vjeçarja që e duan të gjithë meshkujt, mbush kopertinat e revistave
Nga: D.Cani | Publikuar më: 10.02.2017, 22:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Në vitet 80 Christie Brinkley ishte një nga biondet më të dëshiruara të Hollivudit dhe Sports Illustrated e bëri atë një ikonë të bukurisë dhe sensualitetit, duke e shfaqur në kopertinë në vitin 79.

Modelja u zbulua në Paris në moshën 19 vjeçare dhe ishte kopertinën e revistës tri herë (1979, 1980 dhe 1981). Kur ajo mendoi se koha e saj kishte kaluar si një modele i erdhi propozimi për Sports Illustrated që ta paraqesin përsëri për të katërtën herë në kopertinë.

"Gjëja e parë që mendova ishte:" Në moshën time? ! Unë nuk mund ta besoj ' ", tha Christie për revistën People, duke shtuar se" Kur mbusha 30 vjeç, thashë: "Kjo është hera e fundit që më paraqesin në revistë me rroba banje!".

Por nuk ndodhi ashtu, ajo sot është 63 dhe shikoni si duket në kopertinë, pas kaq viteve.