Jeta Osh Qef
Home

“Mrekullia e 8”, shtëpia më e shtrenjtë në botë
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 20.01.2017, 10:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Këto pamje që do të shikoni më poshtë janë fotografuar në një shtëpi në Los Angeles. Në fakt nuk është nj shtëpi si gjithë të tjerat, por një nga më të mirat në botë, aq sa është cilësuar edhe si mrekullia e tetë. Ajo ka 12 dhoma, suita,  21 tualete, tre kuzhina, 5 bare dhe 40 ndenjëse në kinema.

Ndërtesa luksoze ka gjithashtu një pishinë shumë të madhe dhe një koleksion 25 milion paundësh me makina, përfshirë edhe një helikopter, i cili është përdorur në disa seriale televizive.

Kjo ndërtesë marramendëse është pronë e Bruce Makowsky.